Чи може керівник підприємства припинити трудовий договір шляхом подачі заяви до центру зайнятості?
Ні, не може.
Нагадаємо, що з 07 травня 2022 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення» https://cutt.ly/4MX44gY у частині припинення трудових відносин між роботодавцями та внутрішньо переміщеними особами. Такі особи здобули право припинити трудовий договір в односторонньому порядку.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» (набрав чинності 29 жовтня 2022 року), серед іншого, внесені зміни до Закону України «Про зайнятість населення» з питань одностороннього припинення трудових відносин.
Тож, визначено наступне. Якщо роботодавець перебуває на непідконтрольній території або щодо якого відсутня інформація про місце перебування, заява на припинення трудових відносин зберігається у центрі зайнятості (філії) до моменту деокупації (розблокування) відповідних територій. Після цього центр зайнятості (філія) протягом 7 календарних днів повідомляє роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними).
Також встановлено, що процедура одностороннього припинення трудового договору не поширюються на припинення трудових договорів із керівниками підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також особами, які обіймають виборні посади.
Є питання сфери зайнятості – звертайтеся за вказаними контактами https://cutt.ly/OJ48QYR
Також ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості