ДОПОМОГЛИ ВСТАНОВИТИ ФАКТ СМЕРТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ ЯКИЙ ОБОРОНЯВ МАРІУПОЛЬ

  • 443

Фото без опису

 Війна приносить сумні звістки багатьом українським родинам. Окрім болю втрати, родичі загиблих героїв можуть стикатися і з юридичними питаннями, пов’язаними із встановлення факту смерті при виконанні військового обов'язку. Одну з таких справ має в своїй практиці юристка Миколаївського бюро правової допомоги Тетяна Брюханова.

До бюро по допомогу звернулася дружина військовослужбовця, який загинув в зоні бойових дій під час виконання військового обов'язку при обороні Маріуполя. Юристка вивчила обставини справи та з’ясувала, що загиблий чоловік був військовослужбовцем ЗСУ та виконував військовий обов'язок із захисту країни від збройної агресії російської федерації з 24 лютого 2022 року. У квітні клієнтка отримала акт про настання смерті військовослужбовця, яким зафіксовано, що її чоловік загинув під час бойових дій у круговій обороні міста Маріуполя. Загиблого бійця поховали у братській могилі в Маріуполі?

Спочатку клієнтка звернулась до міського відділу ДРАЦС, але їй було відмовлено у проведенні державної реєстрації смерті з посиланням на те, що акт про настання смерті не є медичною довідкою на підставі якої проводиться державна реєстрація смерті. Жінці порадили звернутись до суду про встановлення юридичного факту смерті чоловіка.

На підставі акта про настання смерті та письмового роз'яснення міського відділу ДРАЦС Тетяна Брюхана склала заяву про встановлення юридичного факту смерті чоловіка клієнтки при виконанні військового обов'язку та забезпечено представництво її інтересів у Заводському районному суді міста Миколаєва.

??? Суд задовольнив заяву клієнтки в повному обсязі та прийняв рішення про встановлення юридичного факту смерті її чоловіка, який загинув під час виконання військового обов'язку. Завдяки цьому дружина військового зможе в подальшому отримати разову грошову допомогу та оформити відповідні пільги.

? Детальніше про процедуру встановлення факту смерті на тимчасово окупованих територіях https://bit.ly/3yyqAGQ

? Про отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця https://bit.ly/3RsRWGW

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid