Які особливості дистанційної роботи передбачає законодавство про працю?

  • 152

Фото без опису

 

Слід зазначити, що під час укладення трудового договору про дистанційну роботу роботодавець має забезпечувати виконання пунктів 1, 3, 5, 7-9 частини першої статті 29 Кодексу законів про працю України (із змінами, зокрема внесеними законом, що набрав чинності 19.07.2022). Також, у разі потреби, роботодавець має надавати працівникові необхідні для виконання роботи обладнання та засоби та рекомендації щодо роботи з ними.

Інформування про вказані норми законодавства може здійснюватися у формі дистанційного інструктажу або шляхом проведення навчання безпечним методам роботи на конкретному технічному засобі. У трудовому договорі (за згодою сторін) можуть передбачатися додаткові умови щодо безпеки праці.

Примітка. Нормами законодавства про зайнятість населення передбачено, що роботодавці мають своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Така інформація може стосуватись також добору працівників, що виконуватимуть роботу дистанційно.

Ознайомитися з текстом вищевказаного Кодексу можна на парламентській вебсторінці за посиланням https://cutt.ly/IZ3n8oA.

Про інформування працівника щодо робочого місця перед тим, як він приступить до обов’язків, умови праці та інші положення, що стосуються локальних трудових відносин можна знайти інформацію за хештегом Виходь_на_світло.

У вас є питання сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості