Чи враховується розмір заробітної плати за останнім місцем при підборі підходящої роботи під час дії воєнного стану?

  • 400

Фото без опису

 

 

Критерії підходящої роботи для безробітних визначені статтею 46 Закону України «Про зайнятість населення». Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новими нормами, що визначають вказані критерії під час дії воєнного стану. У попередньому матеріалі, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук під рубрикою «Правовий порадник шукача роботи», йшлося про вплив досвіду роботи на підбір підходящої роботи під час дії воєнного стану. Наразі буде йти мова про вплив розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

Так, підходящою для безробітного вважається робота, оплата якої є не нижче розміру заробітної плати за останнім місцем роботи для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного протягом 30 календарних днів з дня надання такого статусу.  

Для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів або здійснюють пошук роботи вперше, підходящою вважається робота з розміром заробітної плати не нижче розміру мінімальної (для роботи на умовах повного робочого часу).

Примітка. Із чинною редакцією Закону України «Про зайнятість населення» є можливість ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#Text

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості