ПРОЕКТ "РУКА ДОПОМОГИ"

  • 272

Фото без опису

З початку року в Україні розпочала роботу програма “Рука допомоги” — безробітні малозабезпечені зможуть отримати безвідсотковий кредит на відкриття власної справи.

Як працюватиме програма?
Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися виключно для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Повернути її потрібно буде через три роки підприємницької діяльності.

“Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно”, — пояснили в Міністерстві соціальної політики.

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Також до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.
Останній допоможуть розробити працівники центрів зайнятості. Вони надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.