НЕБЕСНІЙ СОТНІ ВДЯЧНІ ЗА СВОБОДУ!

Вісім років тому, 18-21 лютого 2014 року були найтяжчі силові протистояння в Києві під час Революції Гідності. Тільки 20 лютого в них загинули більше 20 людей, а за весь період протистоянь - 107 громадян вбито, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі отримали поранення, а сотні — були заарештовані та піддані тортурам. Такою дорогою ціною здобута перемога українського Майдану. Невдовзі розпочалася «гібридна» війна проти України, захоплення сусідньою країною-агресором українських територій у Криму та на Донбасі. Рівно через рік після запеклих боїв на Майдані на сході України проходила масштабна Дебальцівська операція - трагічна і героїчна сторінка протидії російській агресії.

Герої Небесної сотні своїм вчинком показали всьому світу головну ідею українського народу – ідею свободи. Сьогодні віддати шану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору прийшли до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні перший заступник міського голови Ігор Ковердяга, керуюча справами виконавчого комітету Заряна Хмара, секретар міської ради Володимир Сікорський та апарат міської ради. На знак світлої пам’яті відбулось покладання квітів, вшанування усіх загиблих учасників тих подій хвилиною мовчання. Також Гайворонська міська рада долучилась до Всесвітньої тихої акції «Ангели-пам’яті – 2022», присвяченої вшануванню Героїв Небесної Сотні. Саме ці люди залишаться у пам’яті народу назавжди, бо вони – гордість та міць української нації.

Зазначимо, що в Україні акція "Ангели пам‘яті" проходить вдев’яте у пам’ять про розстріл Героїв Небесної Сотні 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. З 2019 року акція стала міжнародною. Одночасно з нами в акції беруть участь українські громади і амбасади із понад 15 країн світу: Австралія, Австрія, Болгарія, Бразилія, Великобританія, Греція, Канада, Латвія, Норвегія, ОАЕ, ПАР, Польща, Португалія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Хорватія, Швейцарія.