ДО ДОХОДУ ФОП - ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ НЕ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ СУМА ПОВЕРНЕНОГО ЗАВДАТКУ

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до ст. 570 Цивільного кодексу України 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами і доповненнями (далі – ЦКУ) завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов’язання і на забезпечення його виконання. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом. У разі припинення зобов’язання, забезпеченого завдатком, до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню (п. 3 ст. 571 ЦКУ). Пунктом п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України встановлено, що доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця (ФОП) є, зокрема дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). Отже, сума завдатку, який згідно з договором надавався платником єдиного податку як підтвердження зобов’язань, не включається до доходу цього платника податку при його поверненні.