ВАСИЛЬ СТУС – СИН УКРАЇНИ, ВЕЛИЧ СВІТОВА

Сьогодні, 6 січня, виповнюється 84 роки з Дня народження Василя Стуса, одного із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, Героя України. Поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13 провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті. Його творчість була заборонена та частково знищена. У вересні 1985 року Василь Стус помер у тюремному карцері табору особливого режиму в Росії. Поховали його на табірному цвинтарі в Пермській області. У 1989 поета перепоховали в Києві на Байковому кладовищі. У 2005 році йому посмертно присвоїли звання Героя України.

Тож сьогодні біля погруддя поету зібрались поціновувачі творчої спадщини В. Стуса, громадські діячі, міський голова Роман Волуйко, працівники міської ради та небайдужі гайворонці. Поетеси Марина Джус та Катерина Барановська читали вірші, присвячені життю і творчості Стуса. Завершилось зібрання покладанням квітів до пам’ятника.