НА КІРОВОГРАДЩИНІ ПОНАД 30 ТИСЯЧ ПЕНСІОНЕРІВ ОТРИМУЮТЬ ПЕНСІЮ ПО ІНВАЛІДНОСТІ

На обліку у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перебуває 258 956 пенсіонерів, 11,0% - це пенсіонери, які отримують пенсію по інвалідності. Середній розмір пенсійної виплати становить – 3 069,33 грн.

Які нормативні акти регулюють питання призначення та обчислення розміру пенсії осіб з інвалідністю? Основний закон, який регулює питання реалізації особам з інвалідністю права на пенсію, є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": пенсія призначається у разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності відповідного страхового стажу. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року (Революції Гідності), пенсія призначається незалежно від наявності страхового стажу.

Довідково:

29 763 особи – цивільні пенсіонери, середній розмір пенсійної виплати – 2 882,60 грн.

1 090 осіб – військові пенсіонери, середній розмір пенсійної виплати – 8 169,42 грн.

863 особи – чорнобильці, середній розмір пенсійної виплати – 9451,60 грн.