РОБОТА ТА ВІДВІДУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ХАРЧУВАННЯ В «ЖОВТІЙ» ЗОНІ

24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян. Нові правила наберуть чинності 6 грудня.

У межах жовтого рівня буде заборонено:

• робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників;

• проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;

• робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;

• робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;

• робота спортзалів, басейнів;

• діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;

• міжобласні та міжнародні перевезення.

В зв’язку з вищезазначеними змінами сьогодні в міській раді відбулася робоча нарада з керівниками закладів громадського харчування та ресторанного бізнесу та начальником Гайворонського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Аллою Томашевською. На нараді розглянули питання щодо організації виконання на території Гайворонської громади вимог постанови. Було наголошено, що для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення, дані документи перевірятимуться працівниками закладів.

Термін дії “жовтого” сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Нагадаємо, що мінімально можливі інтервали між дозами вакцин: Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech – 14 днів, Oxford/AstraZeneca – 28 днів.