Майже 50 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання

  • 299

Фото без опису

 

Цьогоріч за направленням міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості майже 50 громадян з інвалідністю підвищували власну конкурентоспроможність на ринку праці за допомогою різних форм та видів професійного навчання.

Серед професій та спеціальностей, які здобувала ця категорія громадян: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтер, кухар, оператор комп’ютерного набору, перукар, оператор лінії у виробництві харчової продукції (перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів) тощо.

Професійне навчання безробітних здійснювалося у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Наприклад, у Дніпропетровському ЦПТО навчання проходило за напрямком «Сучасні підходи до організації робіт при обслуговуванні сільськогосподарської техніки» та «Сучасні технології опалення в житлово-комунальній сфері. Устаткування та обслуговування».

У Полтавському ЦПТО  особи з інвалідністю навчались за напрямками: «Сучасні методи роботи зі знаряддям вилову», «Новітні технології в освітньому процесі»,  «Фермерство – школа успішного аграрія», «Професійна етика обслуговування споживачів»,  «Організація безпеки праці вагаря-обліковця», «Особливості обслуговування котелень» та «Особливості виконання робіт в котельнях на твердому паливі».  

Постійно організовується професійне навчання осіб з інвалідністю безпосередньо на виробництві з метою адаптації їх на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання  19 осіб  на підприємствах області.

Таким чином, шляхом організації професійного навчання безробітних громадян, які мають інвалідність, повертаючи до активної трудової діяльності, служба зайнятості ефективно вирішує проблеми їхнього соціального захисту.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості