В УКРАЇНІ ПОЧАВ ДІЯТИ ЗАКОН ПРО ПОСИЛЕНИЙ ЗАХИСТ ТВАРИН: ЗА ЯКІ ЗНУЩАННЯ САДИТИМУТЬ ДО В'ЯЗНИЦІ

В Україні з 8 листопада почав діяти закон, який підсилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. У разі порушення положень документа №2351 злочинцям загрожує від одного до трьох років позбавлення волі. У окремих випадках – від п'яти до восьми. Згідно з новим законом, адміністративна відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами вводиться з 16 років, а кримінальна – з 14 років.

У документі вказано, що дозволяється конфіскація тварин у випадках жорстокого поводження, а також стає не можливим утримування тварин протягом п'ять років особою, яка вчинила жорстоке поводження з твариною. Крім того, підвищено відповідальність за статеві зносини з твариною – з адміністративної до кримінальної. Неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці буде кваліфікуватися як адмінправопорушення.

Серед іншого забороняється:

• жорстоке поводження або вбивство домашніх тварин;
  • умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути;
  • надавати фотопослуги з дикими тваринами;
  • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
  • дресирувати тварин у жорстокий спосіб;
  • жебракування з тваринами, в т.ч. безпритульними;
  • залишати тварину без можливості укриття в приміщенні, або в закритому салоні; автомобіля за відсутності в ньому людини, а також при температурі повітря більше ніж +20 °C та менше ніж +5 °C;
  • пропаганда жорстокого поводження з тваринами;
  • забороняється замуровування тварин у підвальних приміщеннях;
  • забороняється залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо;
  • убивство тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин;
  • регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами та за допомогою евтаназії. Дозволяється лише біостерилізація, влаштування у притулок.

Закон також нормує довжину повідця тварини на прив’язі – не менше 20 метрів, для сторожових собак – не менше 10 метрів.