ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПНЕВМОНІЄЮ
Наразі, під час пандемії COVID-19, про діагноз «пневмонія» щодня дізнаються тисячі українців. Саме пневмонія є найнебезпечнішим ускладненням коронавірусної хвороби, яке може призвести до летальності. Про цю хворобу варто знати більше, щоб розпізнати її прояви і вчасно звернутися до лікаря. Всесвітній день боротьби з пневмонією, що відзначається 12 листопада, є інформаційним приводом ще раз нагадати про серйозність цього захворювання.
Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину. Воно локалізується у повітряних міхурцях (альвеолах). У здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання, а у хворого на пневмонію – накопичують слиз та рідину, які викликають біль і обмежують надходження кисню.
Пневмонія COVID-19 (вірусна) відрізняється від звичайного запалення легень (бактеріального) особливо тяжким перебігом хвороби. У випадку коронавірусної пневмонії, як правило, вражені усі легені, а не лише їх невеликі частини.
Найчастіші симптоми пневмонії:
• підвищення температури тіла (38–39°C, рідше – 37,2–37,4°C), лихоманка;
• кашель із виділенням слизово-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння, інколи може бути «сухе» покашлювання;
• утруднене, прискорене дихання, задишка після фізичного навантаження, відчуття нестачі повітря;
• втома, сонливість, пітливість, зниження апетиту;
• свистячі хрипи під час дихання;
• втягнення грудної клітини: під час вдиху нижня частина западає (у здорової людини грудна клітина розширюється).
При появі будь-яких симптомів чи підозри, що у вас пневмонія, якомога швидше зверніться до лікаря! Особливо важливо це зробити інфікованим коронавірусом. Діагностувати недугу допомагають рентген і комп’ютерна томографія, пульсоксиметрія, аналіз крові та мокротиння.
Попередити пневмонію у дітей та дорослих допоможе здоровий спосіб життя, достатня рухова активність, здорове харчування та відмова від куріння.
Будьте уважні до свого здоров’я!