ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВИЗВОЛИТЕЛІВ ВІД ФАШИСТСЬКО-НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ

  • 624

Фото без опису

Сьогодні Україна відзначає 77-у річницю визволення від німецько-фашистських загарбників. Свято відзначається щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

В ході Німецько-радянської війни (1941—1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 — жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та  Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної інформації 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

З цієї нагоди в сквері Перемоги відбулося покладання квітів за участі керівників міської територіальної громади, колективу апарату міської ради, представників громадськості.

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять мільйонів українців, які виборювали свободу від німецької окупації і поклали за неї життя.