ПРО ФУНКЦІЮ СЛУЖБИ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ОБЛАСТІ

  • 1374

Фото без опису

Відповідно до Закону України "Про екстрену медичну допомогу” основним завданням служби екстреної медичної допомоги - надання екстреної медичної допомоги людині у невідкладному стані безпосередньо на місці події та під час перевезення такої людини до закладу охорони здоров'я. Невідкладний стан людини - раптове погіршення фізичного або психічного здоров'я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров'ю людини або оточуючих її людей і виникає внаслідок хвороби, травми, отрусния або інших внутрішніх чи зовнішніх причин.
Згідно з критеріями розподілу звернень залежно від стану пацієнта стосовно надання екстреної медичної допомоги, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. No 1271 "Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події" звернення поділяються на критичні, екстренi, неекстрені, непрофільнi.
До категорії критичних звернень належать звернення якi, потребують виконання реанімаційних заходів та супроводжуються: відсутністю дихання; неефективним диханням; ознаками масивної крововтрати/кровотечі.
До категорії екстрених належать звернення при станах, що несуть загрозу життю та здоров'ю людини і можуть призвести до різкого погіршення стану. Це порушення свідомості
; ознаки масивної кровотечі: ознаки інфаркту, інсульту; розлади дихання. Тобто, це можуть бути травми рiзної етіології, ураження електричним струмом, блискавкою; інтоксикацією та отруєнням, у тому числі укусами тварин, комах тощо.

При безпосередньому зверненнi на номер "103" диспетчер, після опитування викликаючого, приймає рішення щодо реагування на виклик.
Якщо звернення не належить до категорії критичних або екстрених, але особи потребують огляду медичним працівником (гіпертонічні кризи, хрон
iчна ішемічна хвороба серця, гіпоглікемія, підвищення температури та ГРВІ, остеохондроз, загострення панкреатиту, гастриту, холециститу, сечокам'яної хвороби (порушення рекомендованої дієти), бронхіальна астма, алкогольна епілепсiя, деменція, больовий синдром у онкохворих, перевезення жінок без патології вагітності тощо), диспетчером рекомендується звернутися до сімейного лікаря або до найближчого лікувально-профілактичного закладу самостійно. Якщо на території функціонує пункт невідкладної допомоги при закладах сімейної медицини, то таке неекстрене звернення автоматично передається його працівникам.
Також за номером 103 можливо цілодобово отримати консультацію лікаря по телефону. Працює програма Skype: 103kr.
Не рiдко, особи, що викликають бригаду екстреної медичної допомоги і їм рекомендують звернутися до сімейного лікаря, повідомляють, що вони звертались, а сімейний лікар порадив викликати "103" i сказати що болить серце. Відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завідомо неправдивий виклик екстреної медичної допомоги тягне за собою накладення штрафу
.
Ще раз наголошуємо! Служба екстреної медичної допомоги не лікує вдома, а надає екстрену медичну допомогу під час транспортування до лікувально-профілактичного закладу. Заздалегідь вдячні за порозуміння.