ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Основні завдання патронатних вихователів:

• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

• соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

• створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини;

• підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Цілі патронатних вихователів

• створення безпечного середовища для дитини;

• попередження потрапляння дитини до інтернатних закладів;

• задоволення базових потреб дитини в сімейних умовах;

• забезпечення прав дитини;

• виховання та розвиток дитини.

Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

• новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інщі родичі;

• підкинуті, знайдені діти;

• безпритульні діти;

• діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

• діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

• діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;

• діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;

• інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною

Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

• Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, становить 2,5 прожиткових мінімумів, на дитину з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімумів. Станом на 01 липня 2021 року для дітей віком до 6 років виплата становить 5032, 5 грн., для дітей від 6 до 18 років –6275 грн., для дітей з інвалідністю - до 6 років - 7045,5 грн., від 6-18 років - 8785 грн.

• Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (зараз прожитковий мінімум для працездатної особи становить 2379 грн, тобто 11895 грн/на місяць).

У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Якщо Ви небайдужі та маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до комунального закладу «Гайворонський міський центр соціальних служб» Гайворонської міської ради, який знаходиться за адресою: вул. Великого Кобзаря, 20 тел.5-02-19

Графік роботи: з понеділка по четвер з 8:00 год. до 17:15 год. п’ятниця з 8:00 год. до 16:00 год.