РОЗРОБЛЕНО СЦЕНАРІЇ ІНТЕГРАЦІЇ ПОРТАЛУ ДІЯ В ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ

3 метою належної реалізації Закону України від 30 березня 2021 року № 1368-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реестр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі - Закон), який набрав чинності 23 серпня 2021 року, Міністерство охорони здоров'я України повідомляє наступне.

Законом закріплено право використання громадянами України е-паспорта - паспорта громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання (за наявності) та е-паспорта для виїзду за кордон - паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реестру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання та податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платників податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) (за наявності).

Відповідно до пункту 4 розділу І Закону, яким внесено зміни до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реестр та документи, що підтвердж ють громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» шляхом доповнення статтею 141, е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон пред'являються особою замість та без додаткового пред'явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання. Електронні копії е-паспорта i е-паспорта для виїзду за кордон можуть подаватися та застосовуватися у таких самих випадках, коли законодавством передбачено подання та застосування копій паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

При цьому, згідно зі змінами, внесеними Законом, е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи зобов'язані забезпечити перевірку е-паспорта i е паспорта для виїзду за кордон, що пред'являються громадянами України.

Звертаемо увагу, що на сьогодні громадяни України мають можливість передавати електроннi копії зазначених документів або інформацію (відомості, дані), що міститься у цих документах, з використанням мобільного застосунку Порталу Дія (Дія) (далі - мобільний застосунок Дія), який є складовою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» (далі - Портал Дія).

Мiнiстерством цифрової трансформації України розроблено сценарії інтеграції Порталу Дія, що додаються, в інформаційні системи медичних закладів, де е необхідність ідентифікації особи або отримання копії документу, який посвідчує особу.

Для уточнення деталей з цього питання пропонуємо звертатися до Мiнцифри цими контактами: diia.partner@thedigital.gov.ua або у телеграм команди впровадження @DiiaStart

Враховуючи вищезазначене, з метою забезпечення виконання положень Закону щодо подання i застосування відповідних електронних документів необхідно:

• звернутися за контактами Мiнцифри щодо підключення електронних формаційних систем для можливості ідентифікації та отримання електронної копії відображення електронному вигляді інформації, що міститься в  електронних документах;
  • у разі відсутності інформаційної системи чи неможливості з певних причин інтегрувати інформаційну систему - рекомендуемо реалізувати сценарій Дiя.QR;
  • забезпечити виконання зазначених нормативно-правових актів у частині подання і застосування відповідних електронних документів.