ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ СТАЖ СТУДЕНТАМ?

  • 189

До 1 січня 2004 року згідно зі ст. 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та переквалiфiкацiї, в аспірантурі, докторантурi i клінічній ординатурі, за умови навчання за денною формою навчання. Відсутній запис у трудовій (наприклад: відсутній запис про завершення навчання, не вказано номер наказу тощо), а диплом втрачено? Не варто хвилюватися, пунктом 8 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України та Міністерства соціального захисту населення України від 12.08.1993 р. № 637, передбачено, що час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрiв, підвищення квалiфiкацiї та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клiнiчнiй ординатурі підтверджується дипломами, посвідченням, свідоцтвом, а також довідкою та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

За відсутності в документах таких відомостей для підтвердження часу навчання приймаються довідки про тривалість навчання в навчальному закладі у відповідні роки за умови, що в  документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.
Увага! Час навчання в навчальних закладах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) до страхового стажу не зараховується, оскільки студенти не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.