ДО 10 ЖОВТНЯ ВСІМ ЮРИДИЧНИМ ОСОБАМ ГРОМАДИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРАТОРУ ДОКУМЕНТИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОМ, ВІДНОСНО КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ

Відділ надання адміністративних послуг (ЦНАП) Гайворонської міської ради повідомляє, що відповідно до частини четвертої Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» всі юридичні особи, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Кінцевий бенефіціарний власник - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція.

?Державному реєстратору необхідно подати наступні документи:

?заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4;

?структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;

?витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

?нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Із зразками складання схематичного зображення структури власності можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України у рубриці «Фінансовий моніторинг»

Також слід зазначити, що згідно з частиною двадцять другою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (в редакції Закону № 361-IX) юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про КБВ та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни. Якщо зміни у структурі власності та інформації про КБВ юридичної особи відсутні, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

Зазначаємо, що Закон про реєстрацію та Закон № 361-IX покладають саме на юридичну особу (в особі її керівника чи іншої уповноваженої особи) обов’язок підтримувати відомості про КБВ в актуальному стані та вживати заходів щодо вчасного оновлення таких відомостей в Єдиному державному реєстрі.

Слід зазначити, що несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом про реєстрацію інформації про КБВ або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ є адміністративним правопорушенням, відповідальність за вчинення якого встановлена частиною шостою статті 16611 Кодексу про адміністративні правопорушення. Відповідно до статті 255 Кодексу про адміністративні правопорушення протоколи про зазначене правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи Міністерства юстиції України.

Додатково повідомляємо, форма 2 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади», форма 4 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування» та форма 6 «Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи», затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2016 року за № 1500/29630, викладені у новій редакції і з 11 липня 2021 року набувають чинності.

?За довідками звертатися до відділу надання адміністративних послуг (ЦНАП) Гайворонської міської ради, що знаходиться за адресою: пл.Героїв Майдану, 5 каб. №4.