ГАЛАС ПІСЛЯ 22 ГОДИНИ: ЯК БОРОТИСЯ З ШУМНИМИ СУСІДАМИ?

  • 391

Після 22:00 сусіди ???? співають, кричать, стукають важкими предметами... Знайома ситуація? То як же можна вплинути на таких шумних сусідів?

??З 10 години вечора і до 8-ї ранку не можна ? голосно співати, кричати, слухати голосно музику, використовувати салют і феєрверки.

???? Згідно зі статтею 24 закону України "Про Забезпеченні санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", підприємства, організації, а також фізичні особи при проведенні будь-якого виду діяльності не повинні перевищувати рівень шуму, який встановлено санітарними нормами для таких приміщень і таких територій, як житлові будинки, прибудинкові території, установи освіти і культури, а також інші приміщення, в яких можуть перебувати люди як постійно, так і тимчасово.

Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то її вже не можна використовувати з 9-ї години вечора.

?? Зверніть увагу, що проведення ремонтів у вихідні і святкові дні заборонене. Але якщо ви домовитеся з вашими сусідами і вони погодяться, то ремонт у такі дні ви можете проводити.

Які ж норми шуму передбачені санітарними нормами? Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах становить: вдень – 50 децибел, вночі – 40 децибел. Для готелю або гуртожитку 55 – максимальний рівень шуму вдень ??і 45 – вночі.

???? Для прикладу, 35 децибел – це цокання настінного годинника, 45 децибел – це шум розмови, 65 – це шум гучної розмови.

Якщо ж ваші сусіди порушують встановлені вимоги, варто:

???? По-перше, звернутися до власника квартири і пояснити йому, що він перевищує рівень допустимого шуму.

???? Далі можна викликати ???? поліцію (краще робити це після 10-ї години вечора, адже вдень вам можуть відмовити, посилаючись на те, що вдень шуміти можна).

Згідно зі ст. 82 кодексу України про адміністративні порушення, за перевищення рівня шуму передбачено попередження або ???? штраф у розмірі від 80 до 255 гривень.

???? Також варто звернутися з колективною заявою до дільничного інспектора ???????, і йому якраз можна надати і відеофіксацію того, що сусіди шумлять.

?? Зверніть увагу: після того, як до вас приїде поліція, переконайтеся, щоб був складений протокол. У протоколі потрібно, щоб була описана ваша ситуація і ви вказані як свідки правопорушення. Якщо поліція відмовляється скласти протокол, то такі дії вам треба оскаржити у начальника поліції.

???? Можна також звернутися до місцевого органу Держпродспоживслужби. Саме вони уповноважені розглядати такі питання і складати акти.

???? Для того ж, аби звернутися до суду ???????, вам потрібно зібрати всі докази разом. Це довідки, акти, протоколи, свідки, аудіо- та відеофіксація. Також можна зробити екологічну експертизу. Однак вона платна і доречна тоді, коли шум постійний. Після того ви звернетеся в суд із позовною заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.