ЯКІ КРОКИ ДО СТВОРЕННЯ ПРИЙОМНОЇ СІМ’Ї ЧИ ДБСТ?

  • 765

Фото без опису

КРОК 1. Звернутися в центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання для отримання консультації, проходження співбесіди та подання документів:

 

  1. заява із зазначенням інформації про наявність або відсутність кредитних зобов'язань;
  2. копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
  3. довідка про склад сім'ї (форма 3);
  4. копія свідоцтва про шлюб;
  5. довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки та членів сім'ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра;
  6. довідка про доходи потенційної прийомної сім'ї за останні шість місяців або довідка про подану декларцію про майновий стан і доходи;
  7. довідка про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов'язань;
  8. довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки і рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; (видається після проходження навчання)
  9. письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім'ї, засвідчена нотаріально.

КРОК 2. Спеціаліст центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді повинен скласти акт обстеження житлово-побутових умов, який буде у Вашій справі.

КРОК 3. Проходження навчання з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в обласному центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді. Після проходження курсу Вам буде видана довідка про його проходження, а також рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення Вас як кандидата в єдиний банк даних.

КРОК 4. Засідання Комісії з захисту прав дітей, на якому розглянуть Вашу заяву і документи, видадуть Рішення про створення прийомної сім'ї.

КРОК 5. Пошук дитини. Служба у справах дітей за місцем Вашого проживання дасть інформацію про дітей, які перебувають на обліку і можуть бути влаштовані у прийомну сім'ю (дитячий будинок сімейного типу), видає направлення на знайомство і встановлення контакту з дитиною з урахуванням віку прийомних батьків (на момент досягнення батьками пенсійного віку дитина досягне повноліття) і з урахуванням рекомендацій за результатами навчання.

КРОК 6. Засідання Комісії з захисту прав дітей, на якому буде винесено рішення про влаштування у прийомну сім'ю дитину, з якою встановлено контакт.

КРОК 7. Прийомна сім'я (дитячий будинок сімейного типу) протягом всього свого існування супроводжується соціальним працівником, який допомагає вирішувати емоційні, поведінкові труднощі дітей.

   Якщо Ви маєте знання, бажання та можливість допомогти дітям відчути тепло домашнього затишку звертайтесь в КЗ “Гайворонський міський центр соціальних служб” Гайворонської міської ради  або в Службу у справах дітей Гайворонської міської ради.