ШКОЛИ І САДОЧКИ ГРОМАДИ ГОТУЮТЬСЯ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

На календарі середина серпня, а значить уже скоро школи громади відчинять свої двері для своїх учнів. Упродовж літа діти відпочивають і набираються сил. Відпустки влітку мають і колективи навчальних закладів, але вони також повинні підготувати свої заклади до зустрічі школярів – провести ремонти класних кімнат, коридорів, харчоблоків і їдалень, підсобних приміщень, території закладів, підготувати навчально-дидактичний матеріал та все необхідне для якісного освітнього процесу. Для цього здійснюється відповідне фінансування з міського бюджету. Окрім того для впровадження освітньої програми Нової Української Школи (НУШ) здійснюється фінансування з державного бюджету за співфінансування з місцевим. Відповідно цієї програми класи першачків навчаються за новітньою програмою і відповідно забезпечуються новими меблями, навчальними матеріалами, технічними засобами такими як ноутбук, принтер, дидактичний матеріал.

Тож аби визначити стан готовності закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти до початку нового навчального року цими днями було проведено об’їзд усіх освітніх закладів громади представниками відділу освіти, молоді та спорту Гайворонської міської ради, Гайворонського управління головного?управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській?області, інспектора?ВЗНС Голованівського РУ головного управління у Кіровоградській області.

Робоча група на чолі з начальником відділу освіти, молоді та спорту Наталією Шаповал здійснила оцінювання стану готовності закладів до навчального року за всіма напрямами діяльності. Під час перевірки особлива увага членів комісії була зосереджена на проведенні ремонтних робіт в закладах, обладнанні навчальних кабінетів, спортивних залів, приміщень соціально-побутового призначення (харчоблоків, туалетів, теплопунктів), покрівель, облаштуванні територій, виконанні заходів з протипожежної?безпеки, забезпеченню закладів освіти протиепідемічними засобами, дотримання норм протидії поширенню COVID, дотримання вимог охорони праці.

Спеціалісти держпродспоживслужби з безпеки харчових продуктів прискіпливо перевіряли дотримання усіх норм і вимог зберігання продуктів і їх приготування в харчоблоках шкіл і садочків, санітарних норм на кухнях. З кухарями, медпрацівниками закладів проводились консультації, роз’яснення норм і вимог.  Як зазначив представник держпродспоживслужби, з початком навчального року відповідними спеціалістами служби буде проводитись детальна перевірка закладів на предмет виконання вимог до безпеки харчування в закладах освіти громади. Будуть здійснюватись відповідні?лабораторні дослідження зразків їжі, проводитиметься перевірка санітарного стану кухонь, вбиралень, дотримання санітарних норм працівниками тощо.

Всі заклади загальної середньої освіти провели ремонтні роботи в приміщеннях. Внутрішнє оздоблення класів, кабінетів, коридорів здійснено в приємній кольоровій гамі, яка відповідає?санітарним вимогам. Оновлено лакофарбове покриття підлоги, стін, здійснено косметичний ремонт там, де, це необхідно. Вбиральні підготовлено?відповідно вимог. Усі туалети обладнані умивальниками, засобами гігієни, зокрема милом, паперовими рушниками, сушилками. В спортзалах оновлено покриття підлоги, пофарбовано стіни.

На пришкільних територіях проводиться обкошування трави, оновлення спортивних майданчиків, прибирання клумб та висадка квітів.

Під час огляду закладів освіти до початку навчального року комісія відзначила, що у всіх школах і дитсадках громади створені належні умови для організації безпечного харчування. Проводиться закупівля нового обладнання для кухонь. Оновлюється меню їдалень відповідно нових вимог Міністерства освіти.

У закладах, де організоване?інклюзивне навчання,?облаштовані кабінети психологічного розвантаження, кабінети для здійснення корекційно-розвиткових занять. Отже школи дедалі більше приділяють увагу безпеці та комфорту дітей, розуміючи важливість освітнього процесу для забезпечення якості освіти.

Підсумовуючи перевірку можна сказати, що відділ освіти, молоді та спорту Гайворонської міської ради спільно з керівниками та колективами закладів освіти, батьківськими комітетами, за підтримки міського голови Романа Волуйка та депутатського корпусу, меценатів здійснили чималу роботу, щоб підготувати дошкільні, шкільні та позашкільні заклади освіти Гайворонської?міської територіальної громади до початку нового 2021-2022 навчального року. Більше того – в оновлених класних кімнатах з відповідним матеріально-технічним забезпеченням відповідно вимог НУШ, в кабінетах з відповідним матеріальним забезпеченням діти отримуватимуть якісну і конкурентну освіту, та за підтримки висококваліфікованих педагогів ставатимуть свідомими громадянами свого міста, своєї держави.

Наталя Шаповал, начальник відділу освіти молоді та спорту Гайворонської міської ради.