БОРОТЬБА З АМБРОЗІЄЮ

  • 419

Фото без описуФото без опису

Відділ житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою, Гайворонської міської територіальної громади вже звертався до мешканців територіальної громади, підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання щодо обов’язковості косіння трави та недопущення заростання високою травою, бур’янами  та чагарниками власних та прилеглих територій. Зараз сезон активного росту амброзії. Ця рослина дуже небезпечна для здоров’я людини: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів).

Стаття 22 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту” зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян. Згідно Правил благоустрою Гайворонської міської територіальної громади, затверджених рішенням Гайворонської міської ради від 22 червня 2021 року № 121, громадяни, а також суб’єкти господарювання всіх форм власності зобов’язані регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню.

Нагадуємо, що за порушення вищевказаних Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», яка передбачає накладення штрафу на порушника в розмірі 340 – 1700 грн.