ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ

  • 435

Фото без опису

Міністерство охорони здоров’я України інформує, що Міністерством цифрової трансформації України було запущено національний проект з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Рамка цифрової компетентності для громадян України — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів ІТ-технологій конкретними цільовими групами населення.

У листопаді 2020 року, Мінцифри вперше запустило національний тест на цифрову грамотність - Цифрограм 1.0. Це була бета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та за потреби додати сертифікат про проходження тесту до свого резюме на порталах з пошуку роботи. На сьогоднішній день вже більше ніж 155 тисяч користувачів почали проходити Цифрограм, а майже 70%
- отримали сертифікати.

13 травня Мінцифри запустило Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС. У тестуванні визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за 6 сферами.

20 травня Мінцифри опублікувало Цифрограм для вчителів.
Тестування з цифрової грамотності розроблене експертами Академії цифрового розвитку та експертами Міністерства освіти і науки України на основі рамки професійних компетенцій для вчителів, яка розроблена експертами на виконання наказу МОН України № 38 від 15 січня 2019 року. Цифрограм для вчителів, на відміну від цифрограмів для громадян, матиме максимальний бал в 63 бали та містить 21 професійну цифрову компетенцію і 5 сфер.

27 травня Мінцифри запустило Цифрограм для держслужбовців. Це безкоштовний тест, розроблений на основі європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1. Разом із українськими експертами створено 90 запитань, що охоплюють 30 компетентностей.

3 червня Мінцифри запускає Цифрограм для медичних працівників (https://osvita.diia.gov.ua/digigram)

Також, додатково інформуємо, що на платформі Дія.Цифрова освіта є освітній серіал «Цифрові навички для медиків» - це 10 серій освітнього серіалу за участі лікарів, медичних експертів, представників МОЗ, НСЗУ, ДП «Електронне здоров’я», а також технічних спеціалістів електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).