Територіальним громадам слід вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення НГО земель у встановленому законодавством порядку

  • 420

Під час другої зустрічі із керівниками територіальних громад Кіровоградської області, що відбулася в Кіровоградській обласній раді, були актуальні питання  земельних відносин.

З доповіддю виступив Володимир Кривий, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.  Зокрема йшлося про проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів області, інвентаризації і встановлення меж населених пунктів.

За словами доповідача, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2020/2021 оціночний рік оновлення нормативної грошової оцінки земель потребує 710 населених пунктів Кіровоградської області, з них у ІІ півріччі 2020 року – 653 населені пункти, у І півріччі 2021 року – 57 населених пунктів.

Укладено договори на виконання робіт з виготовлення технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель 124 населених пунктів, з них 95 – в роботі у виконавців, 6 – подано на державну землевпорядну експертизу, 1 – передано органу місцевого самоврядування на затвердження, 22 – затверджено технічну документацію.

Триває процес внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо адміністративно-територіальних одиниць, а саме внесено відомості про нормативну грошову оцінку 120 населених пунктів.

Враховуючи, що плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків, новоствореним територіальним громадам, як зацікавленим у надходженнях до власних бюджетів особам необхідно вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.

 

Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

Інші новини

Всі новини