ОСАТЮК ДМИТРО ІВАНОВИЧ

Осатюк Дмитро Іванович – Народився 8 листопада 1917 р. у с. Могильне. У 1937 р. закінчив місцеву школу. Закінчивши Саранське танкове училище, був призначений командиром танкового взводу. Воював у складі 30-ої гвардійської танкової бригади Ленінградського фронту. Під командуванням лейтенанта Осатюка танкова рота 549 танкового батальйону (61-а танкова бригада, 67-а армія, Ленінградський фронт) 18 січня 1943 р. першою з'єдналась з військами Волховського фронту, розірвавши кільце блокади Ленінграда.            Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 10 лютого 1943 року.

Після поранення лікарі не дозволили повернутись на фронт. Продовжував службу при штабі навчального танкового полку. Згодом командував танковим батальйоном. Закінчивши Вищу офіцерську бронетанкову школу, служив у парадній Кантемирівській дивізії. Був призначений командиром танкового полку. В останні роки служби — Кіровоградський міський військовий комісар. Проводив велику військово-патріотичну роботу, обирався депутатом міськради.

Помер 25 травня 1999 року, похований у м. Кіровограді на військовому   кладовищі.