ПИЛИПИШИН ПЕТРО ІВАНОВИЧ

Пилипишин Петро Іванович, який народився 2 червня 1922 року в с.Солгутове, Гайворонського району, Кіровоградської області.

З  1930 по 1937 роки  навчався у Солгутівській школі, закінчив 7 класів. До початку війни працював у місцевому колгоспі.

Брав участь в обороні міста Тула. Потім воював на Степному фронті, де був поранений. Прямо зі шпиталю  брав участь в обороні Сталінграду з серпня по 2 лютого 1943 року.

Після визволення Сталінграду визволяв Україну. 12 грудня 1943 року при форсування Дніпра був поранений. Після лікування у госпіталі, був направлений  в учбовий батальон 69-ї гвардійської дивізії, у 1944 році – присвоєно звання  лейтенанта. Потім визволяв Вену. 12 квітня 1945 року був поранений.

За заслуги перед батьківщиною Пилипишин Петро Іванович нагороджений орденом Червоної Зірки за форсування Дніпра, медалями за ,,Бойову відвагу та ,,Взяття БудапештаУ післявоєнний час Петро Іванович працював участковим інспектором районного виконавчого комітету ЦСУ м.Гайворон.