МЕЛЬНИК ФЕДІР ІСАКОВИЧ

Федір Ісакович народився 6 травня 1919 р.  В 1933 р. призвали в армію, направили  в  прикордонники в 17 пост-гран-загін біля Бреста, охороняли кордон по Західному Бугу.   Після загарбання Німеччиною Польщі, кордон був з Німеччиною. Коли почалася війна, пам'ятає, як вранці  ще застава відпочивала, зміна наряду мала  бути в 6 год. Почали вибухати снаряди. Це німці стріляли    зі     свого боку річки по заставі, одночасно бомбили з літаків, багато   людей     загинуло    на   місці. Федір Ісакович встиг втекти і    разом    із 7 товаришами вирішили пробиватися до своїх. За 15-20 км.  наткнулися   на своїх, але  всі  опинилися    в  оточенні. На щастя  вдалося  втекти. Обороняв Київ,  воював  на кавказькому фронті весною 1943р.     потрапив   на   фронт у   районі     Курська.  Приймав  участь у Курській   битві, визволяв Україну, пройшов через Польщу   на   Німеччину в складі  І Білоруського  фронту, у званні єфрейтор,  під командуванням   генерала   Жукова. Воював  у 373 артилерійському полку 175 стрілкової дивізії. Головне   завдання     їхнього фронту був напрямок на Берлін. В Німеччині був поранений і контужений. Після госпіталю знову   пішов на   фронт. Приймав участь у штурмі     Берліна.

Після  перемоги були в Німеччині. В травні    1946 р.     демобілізували.

Федір Ісакович нагороджений орденом "Червоної зірки". "Великої Вітчизняної війни", медалями "За відвагу", "За бойові заслуги".