БАЖАТАРНИК ПЕТРО МАРКОВИЧ

Петро Маркович народився 4 грудня 1925 року в селі Вільхове на Кіровоградщині.   У 1944р.   після   визволення   села   Петра   Марковича   мобілізували  з Грушківського РВК, Одеської обл., Голованівського р-ну  в  1234 полк 375 стрілкової дивізію проти­танкової   артилерії у    Харківсько-Будапештську,    командиром якої     був   Пархоменко, а командиром полку   Дружинін. Війна, це   дуже страшне видовище.     Фашисти    нікого   не   жаліли,     вбивали все живе, що бачили. Наприкінці     війни,      18    січня    1945    він    втратив   руку під   Будапештом.    Було    підір­вано   танк   "тигру   будапештську", який   розлетівся   на   куски   і   один     з   таких кусків   ранив   сильно   руку.    Від   такої     рани   розпочалася   гангрена     і     руку відрізали.     Також   було поранено   і    в   ногу, але   рана була невелика,    і зажила. Після    госпіталю   був   комісований     і    повернувся   додому.

Був   нагороджений двома   орденами:  "Орден    слави   ІІІ  ступеня" та   орденом    "Захисника Вітчизни".  Мав  18 медалей.