ЛАШКУЛ АНДРІЙ ДМИТРОВИЧ

Народився 6 травня 1919 р. в Кіровоградській обл., Бобринецького району, село  Миколо-Бабанка. До війни закінчив військове училище в м. Семипалатинськ, Казахстан. Отримав звання лейтенанта, командував кулеметною ротою. В 1944 р був ранений і попав в німецький полон, острів Спастор, Калінінська обл.. Був в’язнем концлагера Маутхаузен, потім перевели в концлагер Ебензей. В цей час родина Андрія Дмитровича отримала звістку про його загибель 9 лютого 1944 р. За геройство та мужність був посмертно нагороджений орденом «Червоної Зірки». В наслідок бойових дій концтабір був  визволений американськими військами. Після війни Андрій Дмитрович закінчив Московське музичне училище та отримав направлення військовим керівником в Дніпропетровську школу.

В 1956 р був направлений в м. Гайворон в середню школу №5, де працював до пенсії.  Нагорода знайшла свого героя. Андрій Дмитрович  був нагороджений у 1969 році орденом «Червоної Зірки» який йому урочисто вручили  перед усією школою представники із Москви.