ЗАВАЛЬНЮК ВІКТОР МИКИТОВИЧ

  • 509

   Фото без опису 

Народився першого травня 1922 року в селі Копіївка, Тульчинського району Вінницької області. Після закінчення школи вступив до  Одеського державного університету.  Восени 1940 року з другого курсу був мобілізований до Червоної Армії. Артиле­рійська частина, в якій він служив, уже на третій день після початку війни вступила в бій проти ворожих військ на підступах до Мінська.

Побував не раз В.М. Завальнюк в оточенні, з боями проривався з нього. Після визволення України Віктор Микитович був відізваний з фронту для продовження навчання в університеті. Здобувши фах учи­теля, працював у 14-й Вінницькій загальноосвітній школі. Там і по­знайомився з учителькою математики, гайворонкою Галиною. Одру­жилися в грудні 1952 року.

   Віктор Микитович, ка­валер бойових орденів Вітчизняної війни першого ступеня і «За мужність», «Жовтне­вої революції» і «Трудового Червоного Пра­пора». 44 роки працював вчителем фізики і математики в Гайворонській загальноос­вітній школі №5 та отримав звання «Заслужений учитель України»  

За заслуги перед громадою міста був удостоєний високого звання «Почесного громадянина Гайворона».

Інші статті

Всі статті