Кіровоградська область

НІ ШТУЧНИМ КВІТАМ

Дата: 05.05.2021 16:03

Уже кілька років поспіль в Україні точиться дискусія, які квіти нести на цвинтар в поминальні дні: живі чи штучні, виготовлені з пластику. Більшість жителів, особливо старше покоління, масово купують штучні квіти, аби вшанувати пам'ять своїх рідних і близьких, мотивуючи це тим, що «вони красиві і не в'януть». Уся ця штучна краса не має жодного сакрального чи релігійного значення, а є лише шкодою для живих людей та для довкілля. Терміни розкладання пластику становлять від 100 до 500 років. Виходить, що штучні квіти будуть розкладатися довше, ніж тривалість життя людини. Штучні квіти – це навіть не шанобливий подарунок для мертвого, а справжня отрута для живого, що загрожує нам онкологічними захворюваннями.

Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти та свічки. Тому, якщо є можливість утриматися від штучних квітів, то варто це зробити. Краще дві маленькі, але живі квітки на могилі, аніж цілий сніп мертвих.