ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

  • 566

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається щороку 24 березня, на згадку того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну паличку. Метою Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і об’єднати зусилля щодо ліквідації цієї хвороби. Цьогорічним гаслом дня боротьби з туберкульозом виступає заклик «Разом ліквідуємо туберкульоз!».

Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Рання діагностика виявляє початкові форми туберкульозу. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування. Для діагностики в КНП «Центральна міська лікарня» Гайворонської міської ради використовуються загальноприйняті методи виявлення туберкульозу:

• періодичне флюорографічне обстеження (1 раз на рік)

• рентгенографія органів грудної порожнини за медичними показаннями.

• лабораторні методи обстеження

СКЛАДОВІ ПРОФІЛАКТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

1.Здоровий спосіб життя: відмовитись від алкоголю і паління. Наркоманія та токсикоманія значно підвищують ризик захворювання.

2.Дотримуватись правил особистої гігієни, особливо при спілкуванні з хворими людьми.

3.Вживати здорову збалансовану їжу з достатнім вмістом білків,жирів, вітамінів. Уникати вживання консервів та різноманітних концентратів.

4.Займатись спортом або фізичними вправами, якомога більше перебувати на свіжому повітрі.

5.Регулярно 1 раз на рік проходити профілактичні медичні огляди з флюорографічним обстеженням.

6.При будь яких проявах погіршення стану здоров`я негайно звертатися до лікаря.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

May be an image of текст

ЧИТАЙТЕ НАС ТАКОЖ:

Фото без опису Фото без опису Фото без опису