Необхідно до 01 вересня 2021 укласти договір із комунальним підприємством на вивіз сміття

  • 3054

Фото без описуФото без опису

 

 

 

 

 

 

 

У нашому місті послугою з вивезення твердих побутових відходів користується кожен. Проте чи усі відповідно до чинного законодавства уклали договір на вивезення ТПВ?

За інформацією начальника комунального підприємства "Гайворонський комунальник" Сергія Деркача, у нашому місті є громадяни, які категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах.

Отже, чи порушують закон, та який, громадяни, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. Згідно з рішенням Гайворонської міської ради  від 28.09.2018 року №1195 "Про затвердження правил збору та вивезення сміття, на території м. Гайворон" виконавцем послуг з вивезення  твердих побутових відходів в м. Гайворон, за результатами конкурсу, визначено КП "Гайворонський комунальник". Дане підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території м. Гайворона договори на вивезення твердих побутових відходів  спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Також у нашому місті діють Правила з благоустрою, №1857 від 6 лютого 2014 року, відповідно до яких  громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже,  до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

    Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за не заключення договору на вивіз сміття є. Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території міста Гайворона тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тому Гайворонська міська рада та адміністрація комунального підприємства  попереджає громадян міста щодо необхідності до першого вересня поточного року укласти договір із комунальним підприємством на вивіз сміття. У разі відхилень, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені Законодавством України.