Зберегти хліб від вогню

На виконання Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік та з метою забезпечення належного протипожежного захисту об»єктів агропромислового комплексу та підготовки до зернозбиральної кампанії 2019 року і недопущення втрат зернових, грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні події працівниками міськради спільно з працівниками Гайворонського районного сектору У ДСНС України в області проведена відповідна робота по забезпеченню протипожежного захисту під час зернозбиральної кампанії 2019 року та об»єктів агропромислового комплексу, які розташовані на території міськради в тому числі ФГ «Олена» та ПСП «Урожай».

Заходи щодо збереження врожаю 2019 року від пожеж затверджено рішенням виконкому від 06.06.2019 р. № 54.

Нагадуємо, що до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути технічно справні, бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами). Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежні інструктажі, інструктажі повинні проводити особи, які пройшли спеціальне навчання з питань пожежної безпеки на територіальних курсах, у закладах цивільного захисту відповідно до вимог типового положення про них.

Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;

У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів треба негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки;

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі;

У  період збирання категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень не дозволяється:

• зберігати вкупі із зерном небезпечні в пожежному відношенні матеріали, а також будь-яке устаткування;
  • застосовувати в середині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигуном внутрішнього згорання;
  • застосовувати електропобутові та саморобні електронагрівальні прилади;
  • працювати на пересувних механізмах, коли зачинені ворота з обох боків складу;
  • засипати зерно вище рівня транспортної стрічки та допускати тертя стрічки об конструкції транспортера;
  • залишаючи без нагляду працюючі зерносушарки.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити пожежно-рятувальний підрозділ за телефоном 101.

Заступник міського голови                                Заряна   Хмара

Головний інспектор  Гайворонського РС       Світлана Лабан

Управління ДСНС України в області

На фото:  начальник 21 ДПРЧ м. Гайворон Ярослав Глушко  та заступник директора ПСП «Урожай» Сергій Метановський узгоджують план дій щодо недопущення пожеж.